پتینه کاری

10 نکته پتینه کاری که باید بدانید

پتینه کاری روی دیوار - نقاشی ساختمان آرپا

10 نکته مهم پتینه کاری (دیوار و سقف)که نمی دانستید

برای ایجاد اثر گچ پتینه کاری، دو رنگ مختلف لعاب را بر روی یک پوشش رنگ پایه بپاشید ، سپس آن را با پارچه روی دیوار بکشید. این تکنیک که به آن پتینه کاری می گویند، با رنگ های یک خانواده به خوبی کار می کند ، اما همچنین می تواند با رنگ های نامربوط هم کار کند.

یک روش خنثی کننده  در پتینه کاری انتخاب رنگ “هدف” از نوار رنگ تولید کننده است ، سپس یک پایه سایه روشن تر را برای پایه انتخاب کرده و از رنگ هدف و سایه ای که یک درجه از آن لبه ها تیره تر است استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید: همیشه قبل از اجرای آن روی دیوار ، یک طرح را روی پوستر تست کنید.

شروع پتینه کاری

راز نقاشی تزئینی و پتینه کاری ایجاد لعاب است ، روشی شفاف که روی یک دیوار رنگ شده ایجاد شده است. لعابها در فرمولهای لاتکس (مبتنی بر آب) و آلکید (روغن) قرار دارند.

فینکلشتاین دومی را برای پتینه کاری در زمان کار طولانی تر توصیه می کند. با این وجود توجه داشته باشید که لعاب آلکیدی به یک لایه پایه آلکیل نیاز دارد و پاکسازی آن به معنی روحیه معدنی یا ترپتین است. لعاب ها بدون رنگ فروخته می شوند ، بنابراین برای به دست آوردن رنگ مورد نظر ، باید رنگدانه اضافه کنید. بسیاری از فروشگاه های رنگ آمیزی مقدار کمی از رنگدانه های مورد استفاده برای رنگ آمیزی جداگانه را به شما می فروشند. برای حداقل 5 دلار باید بتوانید به اندازه کافی خرید کنید تا یک گالن رنگ کنید. برای به دست آوردن رنگ مناسب ، یک سطل کوچک را با لعاب پر کنید و به صورت قطره رنگدانه اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ پایه و تمام لعاب های شما کاملاً با هم مخلوط شده اند و قبل از شروع پتینه کاری آنها را روی یک قطعه آزمایشی آستر ابتدائی آزمایش می کنید.

دیوار را به رنگ پایه رنگ کنید و بگذارید خشک شود.

آموزش پتینه کاری

10 نکته مهم پتینه کاری

1• هنگام لعاب در پتینه کاری، در بخش های 5 فوت قابل کنترل کار کنید تا دیوار کار شما خشک نشود.

2• در پتینه کاری  با استفاده از یک تکه پارچه ، روی لایه ای از لعاب شفاف پخش کنید تا به ماندگاری سطح آن کمک کند.

3• اولین لعاب رنگی شده در پتینه کاری را با قلم مو با لعاب گرد به دیوار بمالید. از حرکات کوتاه و سریع مچ دست استفاده کنید تا در حالی که آرنج خود را ثابت نگه دارید ، یک الگوی X  تصادفی ایجاد کنید.

 4• هنگام پتینه کاری لکه های خالی روی دیوار را با رنگ لعاب دوم پر کنید ، با استفاده از همان مچ دست برای ایجاد X بیشتر.

5• یک برس قلم موی خشک را بر روی دیوار ضربه بزنید ،در پتینه کاری همیشه از یک طرف شروع کنید و به آرامی و روش به سمت ناحیه کار حرکت کنید.

6• برای پتینه کاری لازم است که از مچ دست ضربه بزنید ، در همان زمان با بالا و پایین آمدن آرنج براش را مانند شماره گیری پیچ کنید.

7• یک قطعه چهار پا از پنبه را به یک توپ سست خرد کنید. دیوار را شکسته و با استفاده از همان حرکتی که برای کوبیدن دارد انجام دهید.

8• هنگامی که سطح پارچه اشباع شده است ، آن را تکان دهید و دوباره آن را مجدداً استخراج کنید. وقتی کل پارچه خیس شد ، آن را با یک تکه جدید جایگزین کنید.

9• یک برس صاف و خشک بکشید و آن را روی لعاب بزنید تا هرگونه علامت تیز نرم شود.

10• تیرگی را با قلم مو به صورت افقی وسیع بسازید تا رنگها را به یکدیگر بچسبانید و پتینه کاری کامل شود.


09194218279 جدی

ما فکر کردیم که فقط چند پروژه زیبا را در اینجا با شما در وبلاگ به اشتراک خواهیم گذاشت. به طور هم زمان ، پنج پروژه کارشناسی ارشد مدرن که امروز در حال نمایش هستیم ، همه دارای رنگ های آرام ، آبی ، طلایی ، مروارید و نقره ای هستند. آنها به ما احساس آبی داده اند – البته به روشی خوب!

اثر هنری بی زنگ ، زنگ زده ، پوسته پوسته شده همه اینها نشانزدهنده ی عصبانیت است.

 آنها همچنین اخیراً کیت های Metal Effects را در پاتیناس های زنگ ، سبز و آبی ، به صورت آنلاین در TheHomeDepot.com در دسترس قرار داده اند.

هر آنچه شما نیاز دارید در کیت های Metal Effects گنجانده شده است تا بتوانید کار درست را در ایجاد شاهکار خود بکنید. یک چیز جالب برای نقاشی پیدا کنید – پایه لامپ ، یک میز کوچک ، یا یک مجسمه باغ – درباره هر سطح رنگی مانند فلز ، چوب ، دیوار خشک ، گچ یا پلاستیک کار خواهد کرد.

شما می توانید با استفاده از هرکدام از کیت ها یک پروژه عالی انجام دهید ، اما من همیشه دوست دارم آزمایش کنم ، بنابراین من از هر سه کیت استفاده می کنم: زنگ ، پاتینای سبز و پاتینای آبی. (مسترهای مدرن دارای فیلم های عالی و سریع با استفاده از هر یک از محصولات به طور جداگانه در کانال YouTube خود هستند.)

هنرمند Brenda Allison یک نقاش همه کاره و پرکار است که در کالیفرنیا مستقر است. آثار او به طور گسترده در هر دو مکان مسکونی و تجاری گسترش یافته است ، از جمله 150 اثر برای ونیز لاس وگاس به تنهایی.

او در مورد این قطعه می گوید: “قطرات باران مروارید باران را در کالیفرنیا و هوای خنک تر می کند” و دیدن این روش اثیری که او از رنگهای فلزی ما استفاده کرده بسیار دوست داشتنی است.

او در مورد یک پروژه اداری می گوید: “یک نوار جسورانه روی دیوار می تواند یک اتاق را تغییر دهد! در اینجا ما از رنگ مدرن فلزی  و رنگ سفید و براق برای تضاد استفاده کرده ایم. “به نظر می رسد یک فضای الهام بخش برای کار در پتینه کاری باشد!

شاید پتینه کاری در ابتدا امری سخت برایتان باشد ولی فقط کافیست آن را انجام دهید تا لذت آن را با انگشتان خودتان تجربه کنید.

منبع:

https://www.thisoldhouse.com/how-to/decorative-painting-techniques-two-tone-patina

گروه نقاشی ساختمان آرپا

استادکاران و هنرمندان ماهر در انواع نقاشی ساختمان در تهران

09194218279

تماس با ما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *