بازسازی, طراحی و دکوراسیون داخلی, مقالات نقاشی ساختمان, نقاشی ساختمان, نقاشی ساختمان در تهران

نکات بازسازی خانه

نکات بازسازی خانه

نکات بازسازی خانه

می خواهید خانه خودتان را بازسازی کنید ؟ درست است این کار در اول جذاب به نظر می آید . ولی باید بدانید که ممکن است ، بسیار چالش بر انگیز و طاقت فرسا شود . ما در این مطلب نکات مهمی از بازسازی خانه را به شما ارائه می دهیم که توسط تیم آرپاگرد آوری شده است . امیدواریم که این مطالب بتواند برای شما مهم باشد .

1 – برنامه داشته باشید

در اول کار به درستی ، سبک و رنگ های خودتان را انتخاب کنید . این نکته در نگاه اول ، به نظر می رسد باعث اتلاف وقت شما خواهد شد . ولی قول می دهیم که در اجرا نه تنها وقت شما را تلف نخواهد کرد ، بلکه باعث صرفه جویی در وقت شماست. همچنین شامل اندازه گیری های دقیق ، تم اصلی ، مشخص کردن دلیل بازسازی هم هست . به هر حال بازسازی خانه باید به یک سرگرمی تبدیل شود تا یک کار من درآوردی و به درد نخور

2 – کاراکترتان را بازتاب دهید

زیباترین حالت در انجام دادن یک کار هنری ، این است که مفهومی را در عمل خود بگنجانید. یکی از این کار ، باز تاب دادن شخصیت خودتان ، در محیطی است که طراحی می کنید . برای اینکار از ایده های مختلف طراحی داخلی استفاده کنید . البته ممکن است از برخی قسمت های سبک های مختلف خوشتان بیاید . و فکر کنید درست نیست این جزییات را با هم دربیامیزید . ولی محل زندگی شما باید نشانگر شخصیت شما باشد و شما را خوشحال بکند . پس بی هیچ ترسی قسمت های مورد پسندتان را با هم بیامیزید . اگر اصول طراحی که در ارپا به شما گفتیم را رعایت کنید ، مطمئنا به یک طرح کلی ایده آل خواهید رسید.

3- در مورد مد روز مراقب باشید

اگر مدام اینستاگرام ، پینترست و مجلات طراحی داخلی را مطالعه می کنید . بدیهی است که در هر فصل حداقل عاشق یکی از طرح های آن می شوید. نگران نباشید ، این یک امر عادی است . به دو دلیل ، یک چون شما عاشق زیبایی هستید . دو چون آن طرح ها داغ هستند و به نظر تکرار نشدنی می آیند .

ولی باید مراقب باشید ، چون ترند ها و مدها  بلاخره از چشم می افتند . بهترین راه این است که موقع انتخاب آن ها این را به خود بگویید که : آیا واقعا آن روند ها را دوست دارید؟ . بدترین اتفاق این است که در مواجهه با این ترند ها از پارت های گران قیمتی برای طراحی استفاده کنید. بعدا متوجه خواهید شد که این طرح ها به دلتان نمی شیند.

بازسازی خانه

4 – هر فضایی ارزشش را دارد .

اتاق خواب، آشپزخانه ،اتاق نشیمن معمولا جاهایی است که هنگام طراحی داخلی به آنها فکر می کنید. ولی بدانید جایی مانند ورودی خیلی مهم است . چرا که اولین جایی است که هنگام ورود به خانه شما ،به چشم می آید. همچنین فضاهای مختلف کوچک می توانند تاثیر بسزایی در زیبایی خانه شما داشته باشند. به طور مثال اتاق لباسشویی جایی است که شاید هیچ مهمانی آن را نمیبیند. ولی شما ساعت های زیادی را در آن میگذرانید . پس بهتر است به این فضا ها هم اهمیت بدهید .

5- تناسب از مهم ترین نکات بازسازی است.

باید در طراحی محیطی که می خواهید در آن زندگی کنید ، تناسب اندازه ها را در نظر بگیرید . وقتی طراحی و بازسازی را اجرا می کنید . میبینید در آن محیط احساس ارامش به شما دست نمی دهد . این بخاطر رعایت نکردن تناسب است . برخی فکر می کنند، باید برای اتاق های کوچک از اشیای کوچک نیز باید استفاده کرد . در حالی که این باعث بهم ریختگی و شلوغی خواهد شد. برعکس بهتر است در فضاهای کوچک از اشیا بزرگ و خلاصه استفاده کرد ، تا محیط را جادار القا کند.

6- قدیمی و جدید ها را با هم استفاده کنید.

این یک اشتباه است که فکر می کنید برای بازسازی باید تمام چیز ها را از نو خرید . در واقع میکس کردن قدیمی ها با چیز های جدید به خانه شما حس خاص و اصیلی می دهد. ( علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها !! ) . اگر به انتخاب سبک برگردیم، خانه شما باید نشان بدهد که شما چه کسی هستید . و بر خی قطعات کلیلی هستند که باعث می شود ، احساس کرد این مکان جایی است که شما در آن زندگی می کنید .

بازسازی خانه

برای دیدن نمونه کار های از صفحه اینستاگرام ارپا دیدن کنید

One thought on “نکات بازسازی خانه

  1. شهرام هژبری گفت:

    ممنون از مطالب مفیدتان ، خیلی کارساز بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *